PENZIÓN SQUASH

  Ubytovanie v príjemnom prostredí s možnosťou zašportovať si? Presne to Vám ponúkame v Penzióne Squash, ktorý sa nachádza v tichej zóne v centre mesta Liptovský Mikuláš. Sme ideálne situovaní, nakoľko reštaurácie, bary, športoviská, či obchody sú od Penziónu Squash dostupné doslova pár minút krokom. Autobusová zástavka sa nachádza v tesnej blízkosti penziónu, z ktorej v pravidelných intervaloch odchádza skibus do lyžiarskeho strediska Jasná.

  V blízkosti Penziónu Squash sú ďalej pre Vás pripravené športové atrakcie – najbližšie dostupná je mestská plaváreň, ktorá disponuje plážovým volejbalovým ihriskom a telocvičňou (vzdialenosť do 50m). Ak máte chuť zahrať si tenis, tak Vám svoje služby radi poskytnú v tenisovom klube (vzdialenosť 150m). Skateboardový areál sa nachádza približne 200m, počas horúcich dní v lete sa môžete prísť schladiť na zimný štadión (vzdialenosť cca 150m), fitness centrum je pre našich klientov taktiež poruke (vzdialenosť 300m) a zahrať bowling si môžete ísť doslova k susedom, bowlingové centrum je od nás vzdialené 50m.

  Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka je situovaný 1km od nášho penziónu a pre nadšencov vody a kúpania je celoročne otvorený najväčší aquapark na Slovensku – Tatralandia vo vzdialenosti približne 2km, naša najväčšia vodná nádrž – Liptovská Mara je asi 4km od penziónu. Do najväčšieho lyžiarskeho strediska JASNÁ sa autom dostanete približne za 20min (15km), cestou do Jasnej sa môžete zastaviť v niektorej z Demänovských jaskýň.

  Penzión Squash sa nachádza v obklopení Nízkych a Západných Tatier, ktoré ponúkajú obrovské množstvo turistických a cyklistických túr.

  Svojim hosťom ponúkame ubytovanie v pokojnom prostredí centra mesta v 6 dvojlôžkových izbách a v 3 štvorlôžkových apartmánoch. Izby sú účelne zariadené a udržiavané v maximálnej čistote aj počas celého Vášho pobytu. Internet (Wi-fi pripojenie) je v každej izbe samozrejmosťou.

  Služby pre hostí v penzióne:

  • bezplatné parkovanie „pod kamerami“ priamo pri penzióne
  • bezplatné zapožičanie fénu na vlasy
  • možnosť ohrevu jedla v mikrovlnke na recepcii v čase otváracích hodín
  • bar, letná terasa, detské ihrisko (pieskovisko, hojdačky, šmýkačky), trampolína, detské futbalové ihrisko
  • 50% zľava pre ubytovaných pri využívaní našich športovísk
  • požičovňa športových potrieb na squash, stolný tenis, bedminton atď.
  • vystavenie zadarmo zľavovej karty LIPTOV Region Card, ktorá umožňuje čerpať atraktívne zľavy (5-50%) na vstupy na množstvo atrakcií nachádzajúcich sa na Liptove
  • vystavenie zadarmo GOPASS karty, na ktorú je možné v penzióne zakúpiť za zvýhodnené ceny skipass do Jasnej a Vysokých Tatier, vstup do aquaparku Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová a mnoho ďalších atrakcií.

   UBYTOVANIE  – IZBY

  Penzión disponuje 4 dvojposteľovými izbami so spojenými alebo oddelenými lôžkami a 2 izbami s manželskou posteľou. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. Na izbách je káblová televízia a pripojenie na internet (vrátane Wi-fi).

  Pre našich hostí máme pripravené aj 2 klasické apartmány a 1 deluxe apartmán, ktoré majú dve samostatné miestnosti, a to spálňu s manželskou posteľou a obývaciu časť s rozťahovacou sedacou súpravou. Apartmán je zároveň vybavený malou kuchynskou linkou, kúpeľňou a sociálnym zariadením. K dispozícii je káblová televízia a pripojenie na internet (vrátane Wi-fi).

  Ponúkame možnosť doobjednania studených raňajok, ktoré vieme upraviť podľa vašich požiadaviek. Cena raňajok je 8,- €/osoba.

  Dodatočné informácie:

  Príchod hostí – hostia sa môžu ubytovať spravidla od 14:00 do 20:00 hod. Neskorší príchod je možné si vopred dohodnúť s recepciou penziónu v čase otváracích hodín 14:00-20:00 hod alebo telefonicky.

  Odchod hostí – odubytovanie hostí prebieha do 10:00 hod.

  Parkovanie – penzión má vlastné súkromné parkovisko v počte 9 miest, ktoré je monitorované kamerovým systémom

  Squash

  Squash patrí medzi najdynamickejšie sa rozvíjajúcich športov na Slovensku. Je to rýchla hra, vyžaduje si postreh, obratnosť a taktiku. Priaznivci squashu ho obľubujú aj preto, že sa pri ňom dokážu dokonale odreagovať od svojich starostí, či problémov

  Penzión Squash má dvoma certifikované squashové kurty značky ASB s certifikátom Svetovej Squashovej Federácie.

  A prečo hrať squash?

  • Pri cvičení 95% stratenej hmotnosti tvorí tuk, čo je v porovnaní s diétami na chudnutie o 20% viac. Squash pomáha schudnúť, poprípade udržať si telesnú hmotnosť.
  • V zdravom tele zdravý duch je síce otrepaná fráza, no keby sa nezakladala na pravde, určite by sa už nepoužívala. Športovaním sa zlepšuje okrem fyzickej kondície aj psychický stav, dobrá nálada a životná pohoda. Navyše, trénovaný človek ľahšie zvláda stresové situácie.
  • Squash prehlbuje dýchanie (to ocenia hlavne astmatici), zlepšuje držanie tela, znižuje chorobnosť na srdcovocievne choroby a taktiež úmrtnosť, znižuje cholesterol a ťažkosti spojené s cukrovkou, znižuje riziko osteoporózy.
  • Zlepšujú sa mentálne funkcie, čulosť, intelektuálna výkonnosť a pritom pomáha pri tvorbe prírodných antidepresív.
  • Zlepšuje sa výkonnosť srdcového svalu, ktorý sa športovaním trénuje, zvládne vytlačiť viac krvi a pritom sa menej namáha.
  • Pravidelná športovanie podporuje silnú vôľu, otvára nové možnosti, podporuje kreatívne myslenie, mení pohľad na ostatných a hlavne na seba samého.