O nás

O nás

PENZIÓN SQUASH

Ubytovanie v príjemnom prostredí s možnosťou zašportovať si? Presne to Vám ponúkame v Penzióne Squash, ktorý sa nachádza v tichej zóne v centre mesta Liptovský Mikuláš. Sme ideálne situovaní, nakoľko reštaurácie, bary, športoviská, či obchody sú od Penziónu Squash dostupné doslova pár minút krokom. Autobusová zástavka sa nachádza v tesnej blízkosti penziónu, z ktorej v pravidelných intervaloch odchádza skibus do lyžiarskeho strediska Jasná.

V blízkosti Penziónu Squash sú ďalej pre Vás pripravené  športové atrakcie – najbližšie dostupná je mestská plaváreň, ktorá disponuje plážovým volejbalovým ihriskom a telocvičňou (vzdialenosť do 50m). Ak máte chuť zahrať si tenis, tak Vám svoje služby radi poskytnú v tenisovom klube (vzdialenosť 150m). Skateboardový areál sa nachádza približne 200m, počas horúcich dní v lete sa môžete prísť schladiť na zimný štadión (vzdialenosť cca 150m), fitnes centrum je pre našich klientov taktiež poruke (vzdialenosť 300m) a zahrať bowling si môžete ísť doslova k susedom, bowlingové centrum je od nás vzdialené 50m.

Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka je situovaný 1km od nášho penziónu a pre nadšencov vody a kúpania je celoročne otvorený najväčší aquapark na Slovensku – Tatralandia vo vzdialenosti približne 2km, naša najväčšia vodná nádrž – Liptovská Mara je asi 4km od penziónu. Do najväčšieho lyžiarskeho strediska JASNÁ sa autom dostanete približne za 20min (15km), cestou do Jasnej sa môžete zastaviť v niektorej z Demänovských jaskýň.

Penzión Squash sa nachádza v obklopení Nízkych a Západných Tatier, ktoré ponúkajú obrovské množstvo turistických a cyklistických túr.

Svojim hosťom ponúkame ubytovanie v pokojnom prostredí centra mesta v 5 dvojlôžkových izbách a v 2 štvorlôžkových apartmánoch. Izby sú účelne zariadené a udržiavané v maximálnej čistote aj počas celého Vášho pobytu. Internet (Wi-fi pripojenie) je v každej izbe samozrejmosťou.

Služby pre hostí v penzióne:

 • bezplatné parkovanie „pod kamerami“ priamo pri penzióne
 • bar, letná terasa
 • 50% zľava pre ubytovaných pri využívaní našich športovísk
 • požičovňa športových potrieb
 • vystavenie zadarmo zľavovej karty LIPTOV Region Card, ktorá umožňuje čerpať atraktívne zľavy (5-50%) na vstupy na množstvo atrakcií nachádzajúcich sa na Liptove
 • vystavenie zadarmo GOPAS karty, na ktorú je možné v penzióne zakúpiť za zvýhodnené ceny skipas do Jasnej a Vysokých Tatier, vstup do aquaparku Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová a mnoho ďalších atrakcií.

 UBYTOVANIE  – IZBY

Penzión disponuje 5 dvojposteľovými izbami so spojenými alebo oddelenými lôžkami. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. Na izbách je káblová televízia a pripojenie na internet (vrátane Wi-fi).

Pre našich hostí máme pripravené aj apartmány, ktoré majú dve samostatné miestnosti,  a to spálňu s manželskou posteľou a obývaciu časť s rozťahovacou sedacou súpravou. Apartmán je zároveň vybavený malou kuchynskou linkou, kúpeľňou a sociálnym zariadením. K dispozícii je káblová televízia a pripojenie na internet (vrátane Wi-fi).

Ponúkame možnosť objednania studených raňajok, ktoré vieme upraviť podľa vašich požiadaviek. Cena raňajok je 5,- €/osoba.

Dodatočné informácie:

Príchod hostí – hostia sa môžu ubytovať spravidla od 13:00-20:00 hod. Neskorší príchod je možné si vopred dohodnúť s recepciou penziónu v čase otváracích hodín 9:00-21:00 hod.

Odchod hostí – od ubytovanie hostí prebieha do 10:00 hod.

Parkovanie – penzión má vlastné súkromné parkovisko, ktoré je monitorované kamerovým systémom.

Squash

Squash patrí medzi najdynamickejšie sa rozvíjajúcich športov na Slovensku. Je to rýchla hra, vyžaduje si postreh, obratnosť a taktiku. Priaznivci squashu ho obľubujú aj preto, že sa pri ňom dokážu dokonale odreagovať od svojich starostí, či problémov

Penzión Squash má dvoma certifikované squashové kurty značky ASB s certifikátom Svetovej Squashovej Federácie. .

A prečo hrať squash?

 • Pri cvičení 95% stratenej hmotnosti tvorí tuk, čo je v porovnaní s diétami na chudnutie o 20% viac. Squash pomáha schudnúť, poprípade udržať si telesnú hmotnosť.
 • V zdravom tele zdravý duch je síce otrepaná fráza, no keby sa nezakladala na pravde, určite by sa už nepoužívala. Športovaním sa zlepšuje okrem fyzickej kondície aj psychický stav, dobrá nálada a životná pohoda. Navyše, trénovaný človek ľahšie zvláda stresové situácie.
 • Squash prehlbuje dýchanie (to ocenia hlavne astmatici), zlepšuje držanie tela, znižuje chorobnosť na srdcovocievne choroby a taktiež úmrtnosť, znižuje cholesterol a ťažkosti spojené s cukrovkou, znižuje riziko osteoporózy.
 • Zlepšujú sa mentálne funkcie, čulosť, intelektuálna výkonnosť a pritom pomáha pri tvorbe prírodných antidepresív.
 • Zlepšuje sa výkonnosť srdcového svalu, ktorý sa športovaním trénuje, zvládne vytlačiť viac krvi a pritom sa menej namáha.
 • Pravidelná športovanie podporuje silnú vôľu, otvára nové možnosti, podporuje kreatívne myslenie, mení pohľad na ostatných a hlavne na seba samého.
CzechEnglishPolishRussianSlovak